Індекс сприйняття корупції Transparency International


Індекс сприйняття корупції, який щорічно вираховується Transparency International, показує невтішні результати для всього світу. Більше ніж ⅔ з 173 країн світу знаходяться нижче середини шкали, у якій 0 — абсолютно корумповані держави, а 100 — абсолютно позбавлені корупції. Середнє значення в світі дорівнює 43 балам, що свідчить про поширення корупції в державному секторі більшості держав, […]


Admin 2017-02-26

Індекс сприйняття корупції, який щорічно вираховується Transparency International, показує невтішні результати для всього світу. Більше ніж ⅔ з 173 країн світу знаходяться нижче середини шкали, у якій 0 — абсолютно корумповані держави, а 100 — абсолютно позбавлені корупції. Середнє значення в світі дорівнює 43 балам, що свідчить про поширення корупції в державному секторі більшості держав, а країни з високим показником прозорості помітно поступаються чисельністю країнам, громадяни яких щодня відчувають вплив цього явища на їх життя.

Результати цього року свідчать про взаємозв’язок між корупцією та нерівністю, який породжує порочне коло з корупції, нерівномірного розподілу влади у суспільстві та несправедливого розподілу благ. За словами президента Transparency International Хосе Угаза, у багатьох країнах люди позбавлені можливості втілювати свої базові потреби, в той час як корупціонери при владі безкарно насолоджуються несправедливо нажитим багатством.

Більшість країн у цьогорічному звіті показали падіння, а не покращення результатів, що говорить про гостру потребу у боротьбі з корупцією вже зараз. Країни з низьким рейтингом прозорості страждають від недовіри і поганого функціонування державних інститутів, особливо правоохоронної та судової системи. Навіть коли антикорупційні принципи мають відображення у законах, на практиці вони часто ігноруються. Люди все частіше стикаються з випадками хабарництва чи вимагання.

В таких умовах процвітає велика корупція. Випадок з Віктором Януковичем показує, як змова бізнесу і влади викачує мільярди доларів з державної економіки, збагачуючи окремих людей і збіднюючи більшість. Така система глобальної корупції порушує права людини, заважає сталому розвитку і підігріває соціальну напругу.

Країни з високим рівнем прозорості мають тенденцію до реалізації свободи слова і преси, відкритого доступу до інформації про державну діяльність, високі стандарти чесності для держслужбовців та незалежні судові системи. Проте такі країни нерідко теж не можна назвати абсолютно чистими. Хоча найпростіші форми корупції і не заважають громадянам таких країн кожного дня, у цих країнах не відсутні конфлікти груп інтересів, змови за закритими дверима, нелегальне фінансування і несправедливе застосування законів.

 

 

 

Північна та Південна Америка

Гучні справи з Панамськими архівами і корпорацією Одербрехт стали впевненими кроками у боротьбі з корупцією в 2016 році, проте цей регіон потребує ще великої роботи.

Азія та Океанія
На жаль, більшість країн Азії знаходяться внизу цьогорічного звіту про рівень сприйняття корупції. Низькі результати можуть бути пов’язані з неефективністю урядів, відсутністю безпеки і зменшенню ролі громадянського суспільства, що приводить до маргіналізації антикорупційних рухів у цих країнах.

Європа і Центральна Азія
Цьогорічний індекс не показав значних змін в цьому регіоні за виключенням кількох випадків. Проте, це не означає що в цьому регіоні корупція відсутня. падіння темпів боротьби і стагнація також свідчать не про вирішення проблеми, а, швидше, про її загострення.

Середній Схід і Північна Африка
Незважаючи на політичні зміни у Арабських країнах 6 років назад, надія, що арабські країни зможуть подолати корупцію і нерівність поки не мають прогресу. Цим пояснюється різкий спад арабських країн у цьогорічному рейтингу — 90% арабських країн знаходяться у нижній половині списку.

Центральна і Південна Африка
У 2016 році відбувся ряд виборів в країнах Африки, які продемонстрували хороші антикорупційні тенденції в регіоні. Наприклад, в Гані виборці вперше виразили своє незадоволення корумпованістю уряду на виборах, де вперше в історії Гани було усунено чинного президента.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *