Cтатистика покарань за корупцію


Корупція в Україні не є абсолютно безкарною Експерти громадської організації «Наші Гроші» презентували аналіз даних державного реєстру судових рішень. За результатами дослідження за минулий рік по корупційним статтям було засуджено 952 особи. Проте, жорстке покарання в резонансних справах є, нажаль, винятком з правил. Основні тенденції.   Найбільше вироків виносяться стосовно службовців найнижчої ланки. Гучні затримання […]


Admin 2017-02-28

Корупція в Україні не є абсолютно безкарною
Експерти громадської організації «Наші Гроші» презентували аналіз даних державного реєстру судових рішень. За результатами дослідження за минулий рік по корупційним статтям було засуджено 952 особи.
Проте, жорстке покарання в резонансних справах є, нажаль, винятком з правил.


Основні тенденції.

 

Найбільше вироків виносяться стосовно службовців найнижчої ланки.

Гучні затримання високопосадовців часто не закінчуються засудженнями. За минулий рік з 952 засуджених по корупційним статтям всього три державних службовця найвищої категорії були засуджені.

Жоден з трьох судових вироків досі не набув сили.

 

Найчастіше розмір хабаря не перевищував 10 000 грн.

 

За отримання хабарів було засуджено 361 особу.
Доведена судом загальна сума завданої державі шкоди становить 81,06 млн грн.

 

Найбільш поширеним покаранням за корупційні злочини є штраф (від 17 000 грн до 25 500 грн).

 

Конфіскація доходів від корупційних злочинів не стала правилом, а випадків конфіскації закордонних активів топ-корупціонерів взагалі немає.

 

*Відповідно до даних дослідження ГО”Наші гроші”, Єдиного державного реєстру судових рішень та веб-сайту «Судова влада України» за період з з 1 липня 2015 до 26 червня 2016. Відображено дані про судові вироки, які набули сили на момент публікації.

Із деталями дослідження можна ознайомитись на сторінці редакції NashiGroshi.org


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *