Програма лояльності від “Полтава-банк”: за що суддя Олександр Струков отримав нерухомість від банку


Коротко про те, чому голова Октябрського райсуду Олександр Струков отримав приміщення від “Полтава-банк”, а ви — ні.


Максим Самойдюк 2017-11-01

31 серпня 2017 року у Полтаві НАБУ затримало суддю Ленінського райсуду Сергія Кононенка за підозрою у хабарництві. Проте не він і навіть не власник 5-ти поверхової “церкви” Сергій Гальонкін є найвпізнаванішим суддею Полтави, поки є голова Октябрського райсуду Олександр Струков.

Олександр Михайлович ставав антигероєм центральних телеканалів частіше, ніж будь-який полтавський служитель феміди. Насамперед через свій конфлікт із суддею Ларисою Гольник, але були й інші причини.

Проте є одна несправедливість, яку треба виправити: декларація Олександра Струкова через свою показову скромність має замало уваги. Хоча в ній є цікавий момент, а саме:  суддя прямо вказує, що має у розпорядженні 40 м²  нежитлового приміщення, яке 6 років тому безоплатно надало йому ТОВ “Комфін”.

Пропоную зануритись у світ тяжкої судової практики Олександра Михайловича, щоб зрозуміти, що  поки ви скиглили, пан суддя свою нерухомість добував клопіткою працею.

2007 рік

За інформацієюAntiraider.ua“ у 2007 році ПАТ “Полтава-банк” було причетним до рейдерського захоплення землі ТОВ “Перемога Плюс” в Лохвицькому районі.

Схема захоплення проста, як військова доктрина Ватикану:

Судова тяганина цієї історії підтверджується викладеними у судовому реєстрі рішеннями та ухвалами. Більше того, відомо, що вже у 2015 році Ольга Крига вказується, як фінансовий директор лохвицького підприємства “Агро перемога”, яке належить все тому ж Костянтину Некрасову.

Проте це не єдиний матеріал від журналістів  Antiraider.ua  щодо можливих рейдерських дій “Полтава банк” спрямованих проти агропідприємства області. Зокрема, у тому ж таки 2007, у Миргороді від таких дій страждало ПП “Зоря-2005”, яке мало нещастя взяти кредит саме у цьому банку.

У “миргородському” випадку важливою  є не суть історії, а те, що згідно договору застави всі розбіжності між сторонами мали вирішуватись або ж у третейському суді (приватному), або в Октябрському райсуді Полтави.

Це стає відомо з тексту ухвали Полтавського Апеляційного суду, у якому “Полтава-банк” оскаржував намір “Зоря-2005” захищати свої права у Миргороді. Суддя Сергій Гальонкін тоді став на бік банкірів й направив справу на розгляд до Октбярського райсуду.

Тобто, показовим є те, що полтавський банк з невідомих причин мав високий рівень довіри саме до Октябрського райсуду, й не тільки у цьому випадку.

До чого тут ТОВ “Комфін”?

13 серпня 2010 року полтавські податківці відкрили кримінальну справу щодо посадовців “Полтава-банк”. Останніх підозрювали в ухилянні від сплати податків на суму 3 млн грн, які потім були виведенні в офшор.

З тексту ухвали відомо, що на думку слідчих, у 2008 році посадовці “Полтава-банк” “придбали” акції ЗАТ “Курорт-Готель” в офшорної компанії “Setarena Limited”, хоча насправді акції й так були у власності банкірів.

Далі банк передав готель до рук ТОВ “Комфін”, при цьому з матеріалів справи відомо, що ТОВ “Комфін” також перебував у власності полтавських банкірів. Тобто, фактично гроші були виведені за кордон, хоча готель не змінив власника.

У той же період службові особи “Полтава-банк” підозрювались  у виготовлені фальшивих коштів. У справі також фігурувала низка підприємств пов’язаних з ТОВ “Комфін” та ЗАТ “Курорт-Готель”:

Тоді своїми постановами Київський райсуд Полтави дозволив правоохоронцям провести необхідні обшуки у причетних. Проте у природі все має баланс: якщо є суд, що дозволяє, то є й що забороняє.

Вже у вересні керівництво банку подає позов щодо визнання дій податківців протиправними, але подає чомусь до Октябрського райсуду. Справа потрапляє на розгляд до Олександра Струкова, який у якості забезпечення позову забороняє податківцям проводити перевірку документації “Полтава-банк” поки триває розгляд справи по суті.

30 березня 2011 року Октябрський райсуд приймає рішення, що він не уповноважений розглядати цей позов й перенаправляє його до окружного адміністративного суду. Проте правоохоронцям від того не легше, адже поки Олександр Струков півроку вивчав адміністративне судочинство, був втрачений час — справа фактично розвалена.

Суддя відправився до нарадчої квартири

Якщо керівництво “Полтава-банк” напевно не любить згадувати 2010 рік, то родині Олександра Струкова цей рік приніс нову квартиру. У серпні суддя отримав право власності на квартиру у новозбудованому будинку за адресою: провулок Першотравневий, 5.

За дивним збігом обставин головними кредиторами будівництва цього будинку були “Полтава-банк” й ТОВ “Комфін”, зокрема останнє профінансувало будівництво 39 квартир з 54. Крім цього, “Комфін” отримав низку нежитлових приміщень у цьому будинку, судячи з усього одне з яких, підприємство й надало Олександру Струкову у безоплатне користування.

Питання:

Чи кожен мешканець Полтави може сходити до “Полтава-банк” та отримати безкоштовно від нього чи від споріднених з ним підприємств приміщення у власність?

Якщо не кожен, то чому банк такий лояльний до голови суду?

Питання риторичні, але на виході маємо низку обвинувачень “Полтава-банк” у рейдерстві та економічних злочинах, але відповідного рішення суду немає. Проте в усіх випадках фігурує суддя Струков, або суд, де він головує.

Сам Олександр Струков отримав право власності на квартиру та безоплатне право користування приміщенням у будинку, зведення якого кредитував “Полтава-банк” та підприємства пов’язані з ним.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *